O nás

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko je významnou spoločnosťou v potravinárskom priemysle v každej z dvoch krajín, v ktorých pôsobí ako výrobca a predajca značkových nealkoholických nápojov spoločnosti The Coca-Cola Company.

Ponúkame svoje produkty viac ako 15 miliónom spotrebiteľov v dvoch krajinách. Vyrábame a distribuujeme unikátne portfólio kvalitných značiek nealkoholických nápojov, prinášame na trh svoje zapálenie pre skvelú exekúciu a kladieme dôraz na svoju úlohu v oblasti spoločenskej zodpovednosti.

 

Naša spoločnosť

Začali sme podnikať vo vtedajšom Československu v roku 1991.

Coca-Cola na Slovensku

Prevádzkujeme výrobný závod v Prahe a rad obchodných a distribučných centier, prostredníctvom ktorých dovážame naše výrobky obchodným partnerom a vďaka nim aj konečnému spotrebiteľovi.

Coca-Cola v Českej republike

Zamestnávame takmer 1500 zamestnancov a na každé naše pracovné miesto nadväzujú ďalšie v našom dodávateľsko-odberateľskom reťazci.

Naším cieľom je byť žiadaným dodávateľom nealkoholických nápojov pre viac ako 60 000 našich zákazníkov, ktorí náš tovar predávajú ďalej, našim spotrebiteľom.

Obe spoločnosti sú súčasťou skupiny Coca-Cola Hellenic, jedného z najväčších svetových výrobcov nealkoholických nápojov spoločnosti The Coca-Cola Company a najväčšieho v Európe. Spoločnosť Coca-Cola Hellenic operuje v 28 krajinách Európy, Ázie a Afriky. Sídlo spoločnosti je v Zugu. Akcie spoločnosti Coca-Cola Hellenic sú obchodované na burzách v Aténach, New Yorku a Londýne.

Naše portfólio

Vyrábame, predávame a distribuujeme široké portfólio značiek nealkoholických nápojov, ktoré vlastní prevažne spoločnosť The Coca-Cola Company.

Naše portfolio sa skláda z:

  • značiek známych po celom svete, ako sú Coca-Cola, Coca-Cola zero, Coca-Cola light, Fanta a Sprite,
  • značiek vlastnených inými spoločnosťami, ako sú illy issimo, Nestea a Monster.

Neustálymi inováciami v našom portfóliu ponúkame spotrebiteľom väčší výber, než kedykoľvek predtým.

Trvalo udržateľný rast

Aby sme zaistili náš dlhodobý úspech, zaviazali sme sa minimalizovať dopady našej činnosti na životné prostredie a podporovať život v miestnych komunitách. Sústredíme sa na tie otázky, ktoré sú kľúčové pre naše podnikanie a pre všetky zúčastnené strany:

Pre každú z týchto oblastí sme si definovali ciele, meranie a monitorovanie nášho postupu rovnako, ako aj u iných činností nášho podnikania. Riadime sa hlavnými externými normami a metodológiami a náš postup zverejňujeme v Správach o sociálnej zodpovednosti.

Back to top